FANDOM


Stanisław Kęsik (ur. 11 maja 1958 w Ościsłowie) - poeta, działacz społeczny, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Kulturą i Oświatą. Pracował w ciechanowskim Transbudzie, Jednostce Wojskowej, Urzędzie Wojewódzkim, od 1 grudnia 2000 r. jest dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

W latach 1986-2000 był prezesem Klubu Pracy Twórczej w Ciechanowie, obecnie pełni funkcję skarbnika Zarządu Ciechanowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Wydał cztery tomiki poezji: Schody (1986), Witraże (1991), Pod stopami tęczy (1994), Wysokie trawy (2001), jest redaktorem i współautorem kilkunastu książek - almanachów poetyckich i opracowań literackich. Wielokrotnie nagradzany, m.in. w 1993 r. otrzymał nagrodę Polcul ufundowaną przez fundację popierania niezależnej kultury polskiej z siedzibą w Sydney.

Od 2002 jest radnym miasta Ciechanowa, członkiem Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz Komisji Kultury, Oświaty i Sportu.

Bibliografia Edytuj

  • Alfred Borkowski, Ludzie pióra Mazowsza Ciechanowskiego, Ciechanów 2005, s. 58-59.
  • Pierwsza dekada. Ciechanów literacki. W pierwszą rocznicę powołania Ciechanowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Ciechanów 2007, s.32-33.
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z Wikipedii (zgodnie z licencją GFDL).
Hasło można obejrzeć pod tym adresem, natomiast historia i autorzy zmian są tutaj.